Ogród

Częścią oferty  przedszkola jest własny ogród 100m2 z placem zabaw, wyposazony w sprzęt i pomoce do zapewnienia naturalnych potrzeb sensorycznych  wokresie przedszkolnym. Posiada ściezkę sensoryczną i ogródek warzywno-owocowy, na którym co roku sadzimy warzywa. Dzieci dbają zarówno o drzewka owocowe, warzywa, jak i nasadzone kwiaty. Wyjścia na ogródek zostały zaprojektowane w ten sposób, aby były  dostępne bezpośrednio z dwóch sal przedszkolnych, dzięki czemu częśc zajęć edukacyjnych ( także terapeutycznych) prowadzimy na zewnątrz.

Spokój, przestrzeń, zielony krajobraz Łąk Nowohuckich.

Wybierając lokalizację przedszkola prywatnego, Kraków zachęcił nas dzielnicą Nowa Huta, tutaj mogliśmy postawić na uznane za jedno z najbogatszych pod względem przyrodniczym miejsc w mieście. Łąki Nowohuckie to 57 hektarowy obszar Natura 2000. Jako użytek ekologiczny doceniany jest on także dzięki walorom estetycznym i dydaktycznym.

Na Łąkach występuje przeszło 20 zróżnicowanych zbiorowisk roślinnych – szuwary wysokich turzyc, część szuwarów trzcinowych oraz liczne i bogate zespoły półnaturalne. Stwierdzono ponad 370 gatunków roślin kwiatowych m.in. rzadkie chronione storczyki krwiste, goździki kropkowane i kozłki lekarskie.

Łąki Nowohuckie mają również bogatą awifaunę – zanotowano 37 lęgowych gatunków ptaków, wśród nich zagrożone w skali Europy: derkacz, dzierzba gąsiorek i bączek. Wraz z migrującymi ptakami na Łąkach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie stwierdzono 78 gatunków ptaków. Bogactwo gatunków dotyczy również owadów. Występują licznie dwa rzadkie gatunki motyli dziennych – modraszek telejus i modraszek nausitous. Na Łąkach występują jeszcze dwa rzadkie gatunki motyli – czerwończyk fioletek i czerwończyk niepare (Wikipedia).

Nowohuckie Centrum Kultury

W spacerowym dystansie od przedszkola znajduje się najprężniej działające Centrum Kultury w Krakowie, a w nim dostęp do ciekawych osób, wielu atrakcji i możliwości rozwoju dla najmłodszych: zajęcia teatralne, muzyczne, językowe, sportowe, taneczne i plastyczne.

Tężnia solankowa

W odległości 2 km od przedszkola, przy Zalewie Nowohuckim,  zostanie oddana do użytku pierwsza tężnia solankowa w Krakowie. Inhalacje solankowe dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają odzyskać równowagę organizmowi i skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Czekamy na tęźnię na sąsiedniej ulicy Padniewskiego, która jest w planach miasta i czeka na realizację.

Teatr Ludowy

W spacerowym dystansie od przedszkola, na mapie Krakowa widnieje teatr ze zróżnicowanym repertuarem, a w nim także wiele propozycji przedstawień i warsztatów dla dzieci.

Kino Studyjne Sfinks

W odległości 1,5 km od prywatnego przedszkola Harmonia znajduje się kino studyjne umożliwiające starszym przedszkolakom cykliczną, edukacyjną przygodę pt. Akademia Filmowa Młodego i Najmłodszego Widza, związaną z realizacją filmów, kostiumem, muzyką, animacją, adaptacją literatury.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem