Ogród własny

Częścią oferty  przedszkola jest własny ogród 100m2 z placem zabaw, wyposazony w sprzęt i pomoce do zapewnienia naturalnych potrzeb sensorycznych  w okresie przedszkolnym. Posiada sprzęt sportowy,  ścieżkę sensoryczną i ogródek warzywno-owocowy, na którym co roku sadzimy warzywa. Dzieci dbają zarówno o drzewka owocowe, warzywa, jak i nasadzone kwiaty. Wyjścia na ogródek zostały zaprojektowane w ten sposób, aby były  dostępne bezpośrednio z dwóch sal przedszkolnych, dzięki czemu częśc zajęć edukacyjnych ( także terapeutycznych) prowadzimy na zewnątrz. Dzięki korzystaniu  z własnego transportu wyjeżdzamy w plener; na łąki, do lasu, nad jezioro, ta, żeby kontakt z natura był częsty.

Spokój, przestrzeń, zielony krajobraz Łąk Nowohuckich.

Wybierając lokalizację przedszkola prywatnego, Kraków zachęcił nas dzielnicą Nowa Huta, tutaj mogliśmy postawić na uznane za jedno z najbogatszych pod względem przyrodniczym miejsc w mieście. Łąki Nowohuckie to 57 hektarowy obszar Natura 2000. Jako użytek ekologiczny doceniany jest on także dzięki walorom estetycznym i dydaktycznym.

Na Łąkach występuje przeszło 20 zróżnicowanych zbiorowisk roślinnych – szuwary wysokich turzyc, część szuwarów trzcinowych oraz liczne i bogate zespoły półnaturalne. Stwierdzono ponad 370 gatunków roślin kwiatowych m.in. rzadkie chronione storczyki krwiste, goździki kropkowane i kozłki lekarskie.

Łąki Nowohuckie mają również bogatą awifaunę – zanotowano 37 lęgowych gatunków ptaków, wśród nich zagrożone w skali Europy: derkacz, dzierzba gąsiorek i bączek. Wraz z migrującymi ptakami na Łąkach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie stwierdzono 78 gatunków ptaków. Bogactwo gatunków dotyczy również owadów. Występują licznie dwa rzadkie gatunki motyli dziennych – modraszek telejus i modraszek nausitous. Na Łąkach występują jeszcze dwa rzadkie gatunki motyli – czerwończyk fioletek i czerwończyk niepare (Wikipedia).

Tężnia solankowa

W odległości 2 km od przedszkola, przy Zalewie Nowohuckim,  zostanie oddana do użytku pierwsza tężnia solankowa w Krakowie. Inhalacje solankowe dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają odzyskać równowagę organizmowi i skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Czekamy na tęźnię na sąsiedniej ulicy Padniewskiego, która jest w planach miasta i czeka na realizację.

Bagry

W odległości 20 min od przedszkola znajduje się zalew a na nim wiele możliwości- duże place zabaw, jezioro, boiska i połacie zieleni do prowadzenia zajęć w plenerze.

Wiślana trasa rowerowa

W okresie letnim mamy mozliwość organizowania wycieczek rowerowych, wokół Harmonii, ale także wokół Wisły, niedaleko Przyrodniczej ściezki edukacyjnej.

Lasek Łęgowski

Idealny do poznawania przyrody w terenie.

Przylasek Rusiecki

Kolejne  miejsce warte na wyjazdy plenerowe, dające możliwości kontaktu z naturą, lasem i wodą.

Planowanie jest rozpoczęcie prac przy zbiorniku kąpieliskowym, których celem jest utworzenie nowoczesnego miejsca wypoczynku. Planowana jest tam m.in. promenada, instalacje niezbędne do wypoczynku nad wodą, punkty widokowe, boiska, plac zabaw ( informacja z Wikipedii).

Stajnia konna

Korzystamy z stajni do której jedziemy 10 minut. Dzięki czmeu organizacja odbywa się sprawnie. Stajnie otacza las, staw i bulwary wiślane.

Nowohuckie Centrum Kultury

W spacerowym dystansie od przedszkola znajduje się najprężniej działające Centrum Kultury w Krakowie, a w nim dostęp do ciekawych osób, wielu atrakcji i możliwości rozwoju dla najmłodszych: zajęcia teatralne, muzyczne, językowe, sportowe, taneczne i plastyczne.

Teatr Ludowy

W spacerowym dystansie od przedszkola, na mapie Krakowa widnieje teatr ze zróżnicowanym repertuarem, a w nim także wiele propozycji przedstawień i warsztatów dla dzieci.

Kino Studyjne Sfinks

W odległości 1,5 km od prywatnego przedszkola Harmonia znajduje się kino studyjne umożliwiające starszym przedszkolakom cykliczną, edukacyjną przygodę pt. Akademia Filmowa Młodego i Najmłodszego Widza, związaną z realizacją filmów, kostiumem, muzyką, animacją, adaptacją literatury.

Muzeum lotnictwa

A w nim ekspozycje stałe i czasowe.

Ogród doświadczeń S.Lema

A w nim ogroim możliwości, rozwijanie ciekawości w  strukturze i plenerze.

Kraków i okolice

Wiemy gdzie dojechać żeby dzieci skorzystały edukacyjnie i rozwojowo :)