Ogródek
Przedszkole ma do dyspozycji własny ogródek z placem zabaw o łącznej powierzchni 100 m2.

Spokój, przestrzeń, zielony krajobraz  Łąk Nowohuckich.

Wybierając lokalizację przedszkola postawiliśmy na uznane za jedno z najbogatszych pod względem przyrodniczym miejsc w Krakowie. Łąki Nowohuckie to 57 hektarowy obszar Natura 2000. Jako użytek ekologiczny doceniany jest on także dzięki walorom estetycznym i dydaktycznym.

Na Łąkach występuje przeszło 20 zróżnicowanych zbiorowisk roślinnych – szuwary wysokich turzyc, część szuwarów trzcinowych oraz liczne i bogate zespoły półnaturalne. Stwierdzono ponad 370 gatunków roślin kwiatowych m.in. rzadkie chronione storczyki krwiste, goździki kropkowane i kozłki lekarskie.

Łąki Nowohuckie mają również bogatą awifaunę – zanotowano 37 lęgowych gatunków ptaków, wśród nich zagrożone w skali Europy: derkacz, dzierzba gąsiorek i bączek. Wraz z migrującymi ptakami na Łąkach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie stwierdzono 78 gatunków ptaków. Bogactwo gatunków dotyczy również owadów. Występują licznie dwa rzadkie gatunki motyli dziennych – modraszek telejus i modraszek nausitous. Na Łąkach występują jeszcze dwa rzadkie gatunki motyli – czerwończyk fioletek i czerwończyk nieparek (Wikipedia).

Nowohuckie Centrum Kultury
W spacerowym dystansie od przedszkola znajduje się najprężniej działające centrum kultury w Krakowie, a w nim dostęp do ciekawych osób, wielu atrakcji i możliwości rozwoju dla najmłodszych: zajęcia teatralne, muzyczne, językowe, sportowe, taneczne i plastyczne.

Tężnia solankowa
W odległości 2 km od przedszkola, przy Zalewie Nowohuckim, w listopadzie 2018 r. zostanie oddana do użytku pierwsza tężnia solankowa w Krakowie. Inhalacje solankowe dostarczają wielu niezbędnych mikroelementów, pomagają odzyskać równowagę organizmowi i skutecznie walczyć z wieloma chorobami.

Teatr Ludowy
W spacerowym dystansie od przedszkola, na mapie Krakowa widnieje teatr ze zróżnicowanym repertuarem, a w nim także wiele propozycji przedstawień i warsztatów dla dzieci.

Kino Studyjne Sfinks
W odległości 1,5 km od Harmonii znajduje się kino studyjne umożliwiające starszym przedszkolakom cykliczną, edukacyjną przygodę pt. Akademia Filmowa Młodego i Najmłodszego Widza, związaną z realizacją filmów, kostiumem, muzyką, animacją, adaptacją literatury.