Przedszkole Harmonia powstało w wyniku  bogatego doświadczenia  psychologów i psychoterapeutów  towarzyszącym dzieciom, rodzinom i dorosłym  w rozwoju. Praktyków na co dzień wspierających rozwój, systematycznie odwiedzających przedszkola, szkoły, wspierających psychoedukacyjnie, terapeutycznie i szkoleniowo rodziców i nauczycieli.  Wiemy jak  bardzo ważnym  okresem dla rozumienia siebie, świata, relacji a także wczesnych nawyków, naturalnej ekspresji możliwości dziecka, jest okres przedszkolny. Postanowiliśmy zebrać nasze doświadczenia, połączyć je ze specjalistyczną wiedzą i stworzyć miejsce które będzie ten wczesny rozwój uważnie obserwować, stymulować i wzmacniać w jego naturalnym rytmie.

Czego mogą się państwo spodziewać po Przedszkolu Harmonia dla siebie i swojego dziecka?

* Kadry skoncentrowanej na naturalnym rozwoju dziecka. Dodatkowo wyszkolonej, w jego dyskretnym i konsekwentnym wspieraniu.

* Grup mało licznych, dzięki czemu większej uważności nauczycieli na rozwój przedszkolaków.

* Umiejętnego poszukiwania i rozwijania indywidualnych, mocnych stron dziecka. Uczenia próbowania, myślenia, sprawczości. Tego, co potrzebne w szkole i w relacjach.

* Rozwijania inteligencji emocjonalnej, empatii, regulacji własnych emocji, reagowania na uczucia innych. Skupiamy się na doświadczeniach nie tylko wchodzenia ale  i podtrzymywania relacji. Tak, aby państwa dziecko mogło kiedyś budować silne i satysfakcjonujące więzi z innymi, przy dobrej znajomości i dbaniu o siebie.

* Pielęgnowania i rozwijania naturalnej muzykalności. W naszym przedszkolu dzieci będą miały dostęp do wielu instrumentów. Starsze będą mogły próbować lekcji gry, młodsze, będą oswajać się z nimi. Planujemy częsty kontakt z muzykami i teatrem.

* Utrzymania  zamiłowania do ruchu i sportu.

* Specjalnie stworzonego programu rozwijania samokontroli i uważności, z systematycznością  zajęć bazujących na naturalnej spontaniczności dziecka, angażujących : taniec, śpiew, grę na instrumentach, malowanie .

* Bardzo dobrze wyposażonych sal przedszkolnych. Przemyślanych: pomocy, zabawek, sprzętu multimedialnego i sensorycznego.

* Otoczenia zielonego krajobrazu Łąk Nowohuckich, w ukryciu od zgiełku miasta.

* Własnego ogródka z placem zabaw.

*Solidnej profilaktyki trudności rozwojowych jeśli istnieje taka potrzeba, dzięki bliskiej współpracy z sąsiednim centrum terapii dzieci i rodzin.

* Do1/4 miejsc dla dzieci potrzebujących dodatkowego wsparcia rozwojowego (autyzmu wysokofunkcjonującego i Zespołu Aspergera). Dla nich zaplecza neuroterapeutycznego i psychoterapeutycznego, wyszkolonych neuropsychologicznie nauczycieli wspomagających, osobnych i wspólnych programów rozwojowych.

* Szerokiej gamy zajęć  dodatkowych do wyboru.

* Codziennej facylitacji przez certyfikowanego facylitatora procesów: nauczania, terapii i rozwoju.

* Możliwości psychoedukacji i warsztatów rozwojowych dla rodziców.