Harmonia, jako jedyne takie przedszkole na terenie gminy Kraków oferuje specjalny program stworzony na bazie neuropsychologii i neurodydaktyki, wzmacniania naturalnych rytmów rozwojowych oraz psychologicznej wiedzy o rozwoju relacji.

Zajęcia rozwojowe - Nasza metodyka wspiera dwa uzupełniające się obszary rozwoju; 1) znajomości, wzmacniania siebie oraz 2) umiejętności wchodzenia, regulowania i utrzymywania relacji. W wyrównany sposób stymuluje także naturalne zjawiska rozwojowe, takie jak: muzykalność, twórczość, logikę i eksperymentowanie. Niezbędne budulce sukcesu społecznego i rozwoju umiejętności szkolnych. Na bazie uważnych obserwacji naturalnego rozwoju w małych grupach oraz dobranych do niego różnorodnych form zabaw i ćwiczeń w codziennych sytuacjach, uczymy dzieci: regulacji swoich emocji, pojęcia relacji, sprawczości, rozwoju myślenia poprzez pytania i poszukiwanie odpowiedzi, które to sprzyjają rozwojowi refleksji na późniejszych etapach. Dbamy o wzmacnianie samodzielności i współpracy, zachowania spontaniczności z ćwiczeniem samokontroli.

- W przedszkolu Harmonia nauczyciele oprócz wykształcenia pedagogicznego przygotowywani są kilkuetapowo: 1) specjalnym kilkumiesięcznym treningiem neuropsychologicznym i neurodydaktycznym 2) szkoleniami STER nastawionymi na wzmacnianie rozwoju emocjonalno-społecznego poprzez naukę regulacji relacji.

- Wiemy jak ważnym dla rodziców poszukujących dobrego przedszkola w Krakowie rozwój wrażliwości na język obcy. Oprócz podstawy programowej dzieci będą miały możliwość codziennego osłuchiwania się z językiem angielskim (pojedyncze słowa i zdania kierowane do nich w naturalnych sytuacjach, 2 zabawy/piosenki po angielsku dziennie), a dla chętnych możliwe są dodatkowe, indywidualne lekcje języka angielskiego. - Kolejnym aspektem jest wyposażenie przedszkola. Każda sala posiada sprzęt sensoryczny, który dzieci mogą używać pod kontrolą dorosłych w czasie wolnym i w zabawach grupowych. Regulowanie potrzeb sensorycznych jest podstawą okresu przedszkolnego i budulcem przyszłych z umiejętności szkolnych. Sprzęt multimedialny daje nam szerokie możliwości stymulacji poznawczej.

- Dla chętnych przygotowaliśmy paletę zajęć dodatkowych, do wyboru.

Przedszkole w liczbach

8 ilość sal
rozwojowych
5 ilość sal